fbpx

Користь заморожених продуктів

Ученими доведено: заморожування — найкращий спосіб зберегти смакові якості, зовнішній вигляд, а найголовніше — користь плодоовочевої продукції. Тому щороку, в сезон врожаїв, морозилки все більшої кількості українців активно поповнюються десятком-другим пакетів з овочами, фруктами та ягодами.

Без перебільшень, це розумне, практичне і мегакорисне рішення, зважаючи на активний ритм життя і таке популярне здорове харчування. А якщо в сезон вам не випала нагода зробити домашні заготовки, ви можете знайти потрібні заморожені продукти в асортименті ТМ «Рудь». Для їхнього виготовлення ми використовуємо сучасну ефективну технологію — шокове, або глибоке, заморожування. Що це означає?

Як «працює» шокова заморозка?

Під час дослідів американський вчений Кларенс Бердсай виявив: повільне заморожування призводить до утворення великих кристалів льоду, а швидке — зберігає клітинну структуру та смакові якості продуктів. Це знаменувало прорив у зберіганні рослинної сировини. А швидка, або шокова, заморозка стала ключовою технологією для виготовлення різних видів замороженої продукції серед виробників.

Які її етапи?

По-перше, для шокового заморожування відбираються лише стиглі плоди, адже саме такі овочі, фрукти та ягоди мають у складі максимальну концентрацію вітамінів і мінералів.

По-друге, якнайшвидше зібраний врожай потрапляє на завод. Тут плоди миють, очищують від сміття, сортують, сушать та бланшують.

По-третє, уже за кілька годин продукти поміщають у морозильну камеру і за лічені хвилини заморожують до −40 °С.

Технологія шокового заморожування дозволяє овочам, фруктам і ягодам майже повністю зберегти властивості, притаманні свіжій плодоовочевій продукції. Навіть більше: набути нових корисних переваг.

Для сучасної людини заморожені продукти — це здорово, тому що вони…

Максимально корисні

Оскільки для шокового заморожування відбираються лише дозрілі плоди, які охолоджуються уже через кілька годин після збору, то вони містять максимальну кількість корисних речовин і не встигають їх втратити.

І під час заморожування концентрація вітамінів і мінералів залишається майже незмінною. Для порівняння: при швидкому  заморожуванні ягід руйнується близько 15% вітаміну С, тоді коли при консервуванні — 45–50 %; при висушуванні — 70–80 %.

Зберігають первинний вигляд, смак, соковитість

Оскільки глибоке заморожування продуктів відбувається екстремально швидко — від 8 до 15 хвилин — вода, що міститься у плодах, не встигає перетворитися на великі кристали льоду, які б пошкодили їхню клітинну оболонку. Тому заморожені овочі, фрукти та ягоди виглядають, як свіжі.

А ще — вони залишаються такими ж смачними і соковитими. Усе тому, що перед заморожуванням їх бланшують: завдяки цьому на поверхні плодів утворюється плівка, що захищає їх від втрати вологи, окислювальних процесів та появи сторонніх присмаків.

Зручні для використання

Із замороженою продукцією ви не витрачаєте сили й час на миття, очищення від шкірки та нарізання плодів.

Тож лишень діставайте з морозилки — та із задоволенням готуйте!