fbpx

Види вершкового масла

Чи часто до вашого споживчого кошика потрапляє вершкове масло?
Коли воно є у холодильнику, — ви маєте універсальний продукт для безлічі страв. Масло додає особливого смаку випічкам, кашам, вареній картоплі. Можна й просто намастити його на хліб — вийде смачний бутерброд до вранішньої кави.
Як і раніше, сьогодні масло використовують не лише як продукт харчування: часто із нього готують засоби, що полегшують симптоми простуди.
Але чому все частіше з’являються сумніви щодо користі цього продукту? Чи правда, що він шкідливий, або ж це лише міф? Дізнаємося разом, а ще — розглянемо, які існують види та правила вибору якісного масла.

ВИДИ МАСЛА ТА ЇХНІ ОСОБЛИВОСТІ

Масло складається з молочного жиру, часток води та молочних білків. Виготовляється воно з коров’ячого молока або ж із продуктів його переробки.

Існує декілька видів вершкового масла. Визначають їх відповідно по двох критеріях: масової частки жиру та технологічних особливостей.
Так, масова частка жиру бутербродного масла становить від 61,5 % до 72,4 %. У селянському — частка жиру збільшується до 79,9 %. Вершкове масло класу екстра має жирність від 80 % до 85 %. А у пряженому маслі масова частка жиру повинна становити не менше 99 %.

Зважаючи на технологічні особливості, масло поділяють на такі види:

  • Солодковершкове (солоне та несолоне), яке виготовляється з натуральних пастеризованих вершків.
  • Кисловершкове (солоне та несолоне): його виробляють з квашених пастеризованих вершків.