fbpx

Як правильно вибрати кальмари?

Як і будь-яке м’ясо або рибу, кальмарів варто вибирати дуже обережно. Тут є свої певні тонкощі.

Отже, правило перше: при купівлі кальмара переконайтеся, що тушка не була дефростована (тобто розморожена і заморожена знову). Такий прийом є грубим порушенням всіх правил зберігання продуктів. Здефростований кальмар буде гірчити і розповзатися неапетитною масою в процесі приготування.

Як переконатися, що кальмар не був перезаморожений перед там, як потрапив на прилавок? Льоду на таких тушках повинно бути небагато, і вони не повинні злипатися. Шкірка може бути будь-якого кольору — це залежить не від якості самого продукту, а від виду молюска, але ось м’ясо під нею обов’язково має бути білим.

В іншому випадку морепродукт напевно розморожували, і м’ясо після цього забарвилося в колір шкірки.

Правило друге: не варто лінуватися і брати вже готове філе. Всього підвидів кальмарів існує більше ста, і лише кілька десятків з них придатні в їжу. Цілими невеликими тушками нам продають кальмари мара або командорські.

Вони продаються неочищеними і, як правило, з нутрощами. Такі кальмари на прилавку виглядають не дуже презентабельно, але смакові якості у них чудові. А філе, яке ми зустрічаємо в магазині — це м’ясо гігантського перуанського кальмара.

Воно зазвичай має сильний аміачний присмак, і його кілька разів перезаморожують і обробляють — такий продукт не піде вам на користь. До того ж, м’ясо гігантського молюска набагато жорсткіше, ніж у інших.

Правило третє: обов’язково перевірте шкірку тушки на наявність різного роду пошкоджень. На ній не повинно бути ніяких тріщин, розривів або інших дефектів. В іншому випадку стає ясно, що цей товар зберігався неправильно.